top of page
Screen Shot 2021-04-11 at 12.40.27.png
DOLABIMDAKİ İKLİM KRİZİ
CLIMATE CRISIS
IN MY WARDROBE

The Climate Crisis in my Wardrobe is a program that proposes to remain hopeful, curious, creative, inquisitive and passionate about our existence and the interconnectedness to each other as well as to our ecosystems.

 

We talk facts and figures but also what is beyond what we see; so that we can co-create the future we like to live.

The Climate Crisis is dynamic and flexible to fit a schedule of an hour to 30 hours depending on the needs for a wide audience of industry insiders, influencers, consumers alike. 

-

Dolabımdaki İklim Krizi Eğitim programı merak, umut, yaratıcılık, bilgi, sorgulama, tutku ile birbirimiz ve ekosistemler ile olan ilişkilerimizi değerlendirerek iklim ve insan bileşkesini moda üzerinden açıklamayı hedeflemiştir.

 

İstatistikleri paylaşırken buzdağının altına inerek görmediklerimizin farkında vardığımızda, yaşamak istediğimiz geleceği birlikte kurabilme yolunda bir adım atmış oluruz.

 

30 saatten 1 saate kadar farklı kurgular ile esnek bir şekilde şekillenebilen eğitim içeriği moda endüstrisinde çalışan herkese olduğu kadar dolabında giysi olan herkes için tasarlanmıştır. 

AMAÇ İÇİN MARKA
Screen Shot 2021-04-11 at 12.38.38.png
BRAND / WORK
FOR PURPOSE

The Brand/Work for Purpose is not only a purposeful brand quest but reaches out to make an assessment of who we are and who we would like to be through our engagements.

 

Finding meaning in the work that we do starts with reaching out to deeper layers of our dreams, passion, aspirations and comfort zones.

 
The 3,5 hours long program is designed for all to be entrepreneurs within or outside the corporate world. If you are not sure where to start; yourself could be your ground zero.

 

-

 

Amaç için Marka Eğitimi sadece iş dünyasındaki yerini belirlemede değil aynı zamanda kişisel değerlendirme ile bugün olduğumuz ve gelecekte olmak istediğimiz yeri algılamamızı sağlar.

 

Hızla değişen dünyamızda ego sistemler yerine,  ekosistemler ile düşünebilen bir anlayışa geçmek zorundayız. Zihnimiz ile ellerimizi kalbimizin bilgeliği ile birleştirip kendi geleceğimizi sorgulayabiliriz. Bugün kimim? Yarın kim olabilirim?

 

Bu sorulara cevap arıyorsanız, yaptığınız işin size yetmediğini düşünüyorsanız ve yeni bir gelecek için yeni bir düşünce sistemine ihtiyaç duyuyorsanız sizi Amaç için Marka veya İş eğitimine davet ediyoruz. Eğitim süresi 3.5 saattir. 
 

Indig Friends Logo
  • Grey Instagram Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • E-mail
bottom of page